KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15978413
nr 1597 8413
Birger Mörk
(1919-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1964, "klippor i sol". Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 februari 2024
kl 20:40:37
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Birger Mörk
Läs mer om Birger Mörk